f l y f i s h i n g . p l 2022.12.05
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
Bieżące informacje
Pstrąg i Lipień nr 42
KRÓLEWSKI PORADNIK WĘDKARSKI Z INDII Z XII W.

Jednym z najważniejszych źródeł do poznania dziejów wędkarstwa w świecie jest fragment induskiej księgi Manasollasa z XII w., w której jest opis połowu na wędkę, jako formy rozrywki. To źródło, pokrytę grubą warstwą historycznego kurzu i ukryte w trudnodostępnym oraz rzadko czytanym czasopiśmie w Europie, jest nieznane szerszemu kręgowi osób piszących o dziejach wędkarstwa, gdyż w żadnej ze znanych mi prac nie jest ono cytowane.
Wiadomości z łowiska
Mała Wisła 1
2020-10-14
test
Wiadomości z łowiska
San Zwierzyń-Hoczewka
2013-07-12
Warunki bardzo dobre
Wiadomości z łowiska
OS Dunajec
2014-08-12
warunki dobre ale nie idealne
Wiadomości z łowiska
Łowisko Pstrągowe Raba
2020-10-31
Dobrze to już było...
Nasze wzory
Olive emerger
Wzory much
W katalogu FF
IMGW
Stan wód
Niezbędny każdemu wędkarzowi "na rozjazdach"
 
Flyfishing.pl
Informacje:
REGULAMIN ŁOWISKA SPECJALNEGO SAN ZWIERZYŃ-HOCZEWKA

autor: ZO PZW KROSNO, opublikowane 2003-12-17

I. Postanowienia ogólne

Łowisko obejmuje odcinek rzeki San od końca obrębu ochronnego poniżej wylotu wody z turbin w Zwierzyniu do ujścia rzeki Hoczewka.

Administratorem łowiska jest Okręg PZW w Krośnie.

 
II. Sposób nabywania uprawnień do połowu.

Prawo połowu mają osoby które:
- wykupiły roczna opłatę imienną uprawniającą do połowu, lub
- wykupiły opłatę jednodniową uprawniającą do połowu,
oraz posiadają kartę wędkarską (nie dotyczy obcokrajowców).

Liczba sprzedawanych opłat rocznych wynosi 60 szt. Liczba sprzedawanych opłat jednodniowych wynosi 15 szt. na każdy dzień. W przypadku nie sprzedania wszystkich opłat rocznych administrator może zwiększyć liczbę sprzedanych opłat jednodniowych.

Cena opłaty rocznej wynosi 1200 zł, natomiast cena opłaty jednodniowej wynosi 50 zł. Sprzedaż opłat rocznych odbywać się będzie w siedzibie Okręgu PZW Krosno od 22 grudnia 2003 r. do wyczerpania liczby opłat. Osoby posiadające opłatę roczną będą miały pierwszeństwo w zakupie opłaty w roku przyszłym.

Opłaty jednodniowe można nabywać w ramach limitu łowiska w:
1) siedzibie Okręgu,
2) punktach sprzedaży,
3) poprzez rezerwację, potwierdzenie wpłaty i odbiór opłaty - telefonicznie (0-13-43-65-568) z wpłatą na konto Okręgu (PEKAO S.A. I o/ Krosno nr 10701210-3388-2221-0100) - min. na 5 dni przed datą wykupionej opłaty jednodniowej,
4) poprzez rezerwację, potwierdzenie wpłaty i odbiór opłaty - przez internet (www.pzwkrosno.republika.pl) z wpłatą na konto Okręgu (PEKAO S.A. I o/Krosno nr 10701210-3388-2221-0100) - min. na 5 dni przed datą wykupionej opłaty jednodniowej,
5) u strażników łowiska.

W przypadku wykupienia opłaty przez telefon lub internet (pkt.II.4.3. i pkt.II.4.4.) obowiązuje następujący tryb postępowania:

rezerwacja opłaty na dany dzień,

wpłata pieniędzy na wskazane konto Okręgu (min. na 5 dni przed rezerwowanym terminem),

potwierdzenie rezerwacji przez telefon lub internet,

odbiór opłaty lub potwierdzenia.

III. Zasady połowu i ochrona ryb.

połów ryb odbywa się metodą muchowa.

połów ryb odbywa się za pomocą much skonstruowanych na pojedynczym, bezzadziorowym lub pozbawionym zadziora haczyku.

na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania ryb łososiowatych
i lipieni.

obowiązują ustawowe okresy ochronne dla wszystkich gatunków ryb.

złowiona ryba musi być podebrana do podbieraka, a następnie z całą ostrożnością wypuszczona z powrotem do wody.

Osoba dokonująca połowu ma obowiązek okazać dokumenty uprawniające do połowu Strażnikom PSRyb., Strażnikom SSRyb., Policji oraz upoważnionym przedstawicielom administratora łowiska.

IV. Postanowienia końcowe.

Administrator łowiska może dokonywać w łowisku zabiegi gospodarcze np. zarybienia, odłowy tarlaków oraz dokonywać wyłączenia jego części w celu ochrony ryb np. oznaczenie tarlisk.

Administrator łowiska może wyłączyć łowisko lub jego część z wędkowania w danym dniu powiadamiając o tym na stronie internetowej Okręgu oraz przez ogłoszenia na łowisku. Wyłączenia nie mogą obejmować więcej niż 5 dni w roku.

W sprawach nie ujętych regulaminem obowiązują przepisy R.A.P.Ryb PZW.

Zmiany niniejszego regulaminu będą ogłaszane na stronie internetowej Okręgu i będą obowiązywać po 30 dniach od daty ogłoszenia.

Zatwierdzony uchwałą nr 1/12/03 z dnia 14.12.2003.

<< PowrótOceń artykuł >>

Autor Komentarz
Andrzej
Administrator łowiska może wyłączyć łowisko lub jego część z wędkowania w danym dniu powiadomi o tym na stronie internetowej,a co zrobią ci wędkarze którzy nie mają internetu a chcą przyjechać z daleka,przecierz wiąże się to z pewnymi przygotowaniami i finansami.
Ajak Panom z elektrowni będzie potrzebny prąd,czy administrator będzie wracał za zakupione licencje i gdzie.
Czy może już takie zażyłe stosunki panują między ZO Krosno a elektrownią,że nie musimy się obawiać. Pozdrawiam Andrzej
GERRARD EMERYT
KTOS CHYBA UPADL NA GLOWE. LUDZIE POBUDZCIE DO MYSLENIA RESZTKI SWEGO MOZGU.PRZY TAKIEJ ILOSCI SPRZEDAWANYCH LICENCJI CHYBA NIE DOZYJE WYJAZDU NA MOJE ULUBIONE MIEJSCOWKI W TYM ROKU.ZAMIAST TRZEPAC KASE ZAKAZCIE ZABIERAC RYBY Z LOWISKA A NIE TRZBA BEDZIE ZARYBIAC GO ZA CIEZKIE PIENIADZE.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH GENIUSZY I BIZNESMENOW KTZORZY DO TEGO DOPOSCILI
HAP
No cóż, te 1200zł to ja wolę se dorzucić do jakiegoś zagranicznego wyjazdu na ryby.
Żebym chociaż wiedział, że te pieniądze pójdą na zarybienie, ale mam całkowitą pewnosć, że zostaną "rozdysponowane" przez intratnych członków PZW.
A tak w ogóle, to co to ma być, za tyle pieniędzy nie wolno nawet zabrać jednej ryby?! Panowie wybaczą, ale hodowlane tęczaki ze sklepu nie specjalnie mi smakują i choć raz do roku chciałbym zjeść jakieś zdrwego, czystego, niezamulonego potokowca. Ale najwyraźniej w Polsce można o tym zapomnieć. Właściwie to ja już zapomniałem.
Andrzej Mucha
Kompletny idiotyzm,nie zakaz brania ryb tylko opłaty ,kłusole już się cieszą
pietia
Administratorem łowiska jest PZW.Mam pytanie , a co do tej pory robiło Pzw?Trzeba pieniędzy jeszcze więcej pieniędzy by cos ulepszyć? Dalej idąc tropem myślenia PZW okaże się że składki sa za małe i trzeba będzie płacić więcej bo w wielu łowiskach jest mało ryb. A może nasz cały kraj zrobić łowiskiem komercyjnym, tak jak łowisko SAN ZWIERZYŃ-HOCZEWKA, tylko ile to będzie kosztowało? Może mi ktoś odpowie.
R. Cios
Jeżeli szanowny pan HAP chce koniecznie mieć kolację z lipienia lub pstrąga to może sobie pan pójść chociażby poniżej Hoczewki. A poza tym łowienie ryb to nie tylko łowienie po to, żeby wrócić do domu z workiem ryb, ale też łowienie dla przyjemności. A jeśli chodzi o kłusoli, to na Sanie nie ma zbyt dużej presji nielegalnej bo jest duża rzeka i łatwa do upilnowania a poza tym są wędkarze. A jeżeli będą jacyś mięsiarze, to pojedynczy i to nie powinno wpłynąć na populację lipieni. A jeśli chodzi o sprzedaż rocznych pozwoleń, to ten który kupił licencję na zeszły rok to powinien mieć te same szanse co ten który jej nie kupił. A na dodatek punktów, gdzie można tą licencję kupić jest za mało!
ukochany san
odcinek specjalny-"szlachta" sie bawi...
ja
a co z tymi ktorych niestac na licencje a tez chca sobie polowic??(tylko niemowcie o odcink od choczewki w dol tam juz wszystko wymordowane lub wylowione i przeniesione na odcinek specjalny,"brawo"panie konieczny
Greg Norge
do ja; jeśli widzisz co się dzieje poniżej hoczewki to chyba rozumiesz dlaczego dostęp do odcinka specjalnego jest ograniczony. polscy wędkarze jeszcze nie dorośli do tego, żeby ich samych nad woda zostawić. trzeba poczekać aż pokolenie mięsiarzy wymrze. wtedy nadejdą czasy rybnych wód. osobiscie sugerowałbym powiększenie odcinka "no kill" do sanoka. pozwoliłoby to zmniejszyć ceny i zwiększyc ilość rocznych licencji.
Wiesław Kozłowski
Tworzenie enklaw wędkarskich dla wybrańców.... Za duże pieniądze. Nie chcę oceniać intencji, bo ich nie znam. Nawet jeśli są uczciwe to takie działania idą w złym kierunku. Wędkarze płacą składki od lat i dzisiaj w wodach nie ma ryby. Czy dzisiejszy emeryt płacąc przez 30 lat na PZW żeby złowić pstrąga ma zapłacić jeszcze z OS? W PZW jest kasa, wystarczy przeznaczyć ją na ochronę wód, współpracować z policją i służbami, chronić tarliska, być nad wodą, edukować, szkolić, a kiedy trzeba karać. Tworzenie OS na rzekach ma sens dopiero wtedy kiedy wody na w Polsce będą odpowiednio zagospodarowane. Przy obecnej polityce PZW, nastawionej na sport wędkarski..jestem przeciwny takim miejscom jak OS y. Nie chcę prowokować dyskusji na tematy którymi powinien zająć się prokurator....ale marnowanie od lat naszych pieniędzy przez PZW nie powinno być przeslaniane przez takie historie.

Galeria zdjęć
ABEL VAYA 4/5
Email:
Haslo:
Zaloguj automatycznie
przy kazdej wizycie:
Zaloz konto
Gorące dyskusje
Na Forum
Głowatka - mój obraz
Zainspirowany przez
Remigiusza i
czytając tu i na
fejsie dyskusje o
głowacicy, zwłaszcza
o najnowszych
przepisach
Propozycje na naszywkę Forum FF

 [tally] 7

 [tally] 5

 [tally] 10

 [tally] 12

 [tally] 81

 [tally] 10

 [tally] 1

 [tally] 4

 [tally] 19

 [tally] 8

 [tally] 19

 [tally] 93

 [tally] 24

 [tally] 6

 [tally] 7
głosów: 306 więcej >>
Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus