Odp: Raba - 800 m powyżej ujścia Krzczonówki i wyżej
: : nadesłane przez
Paweł Augustynek-Halny (postów: ) dnia 2005-04-20 10:02:13 z *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Raba Pana Józefa zaczyna się od ujścia Lubieńki w Lubniu (takie są zmiany po tegorocznych przetargach)!
Ups! Tak to jest jak się jest nie na bieżąco z wiadomościami... Ale na szczęście nie miałem zamiaru wędkować między Krzczonówką a Lubieńką, tylko wyżej.
W każdym bądź razie dziękuje za poinformowanie.
Powyżej Lubieńki (miedzy Mszaną a Lubniem) jest wiele ciekawych miejsc. Rzeka jest cześciowo uregulowana, choc dużo mniej niż między Pcimiem a Myślenicami, a regulacje są na ogół stare. Dołków i atrakcyjnych miejscówek jest trochę, więc czasem tam zaglądam.
Czy te atrakcyjne miejsca nadają się na suchą muchę? Czy są to raczej głębokie doły na streamera?
Gdyby nie fakt że stale napotykam tam kłusoli, byłby to całkiem przyjemny odcinek. A tak ilość ryb nie odbiega od okolicznych wód PZW. Z lipieniem jest bardzo źle (na miarowego czyli 35cm nie ma co raczej liczyc), a z pstrągiem średnio, choc i tak dużo gorzej niż na pustym Dunajcu.
Więc jednak nie jest to tak mało uczęszczany odcinek jak sądziłem. Szkoda, spotkanie 'kłusola' nad wodą tylko psuje cały wyjazd. Będę musiał się uzbroić w cierpliwość albo pojechać w weekend gdzie indziej.