f l y f i s h i n g . p l 2025.08.05
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Polskie błystki znalezione w Szwecji. Autor: S. Cios. Czas 2025-08-04 09:26:47.


poprzednia wiadomosc Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... : : nadesłane przez Stanisław Guzdek (postów: ) dnia 2004-11-04 16:22:37 z *.neoplus.adsl.tpnet.pl
  Obserwując niewybredne ataki na naszego dobrego znajomego Janka Obrzuta, kierowane z reguły zza tarczy anonimowości, zastanawiam się co chcą osiągnąć autorzy pomówień.

Czy chcą pomóc w kwestii poprawy rybostanu dorzecza Dunajca, czy też tylko kopnąć sobie anonimowo człowieka.

Anonimowi autorzy ataków, a także ich kibice -

- jeżeli uważacie, że gospodarka ZO Nowy Sącz jest źle (przestępczo) prowadzona to jako członkowie PZW macie obowiązek swoje - mam nadzieję udokumentowane spostrzeżenia przekazać Okręgowej Komisji Rewizyjnej.
Jeżeli macie zaś podejrzenia, że owa komisja jest skorumpowana to złóżcie stosowne zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez sądeckiego "barona (ów)" jako bezpośrednio pokrzywdzeni.

Nie jest to skomplikowane, gdyż nawet niepiśmienni mogą złożyć to w formie ustnej, protokołowanej przez przyjmującego zawiadomienie.

Po tych kilku zdaniach powiedzianych "z przekąsem" , kilka uwag praktycznych.

Jako członkowie okręgu nowosądeckiego wybieracie w swoich Kołach delegatów, a Ci później w okręgu - ZARZĄD OKRĘGU - jest to zgodnie ze Statutem PZW - paragraf 43 -
21 do 31 członków.
W okresie pomiędzy zebraniami Zarządu Okręgu (conajmniej co kwartał) władzę sprawuje prezydium Zarządu Okręgu, czyli prezes wybrany przez Zjazd, do czterech wiceprezesów, sekretarz, skarbnik i do pięciu członków.
Każda z uchwał podjęta przez prezydium ZO mieszcząca się w zakresie paragrafu 45
pkt. 3-15 musi być zatwierdzona przez pełny skład Zarządu Okręgu.
W okresie między posiedzeniami prezydium ZO, okręg reprezentuje i kieruje jego działalnością prezes lub wyznaczony członek prezydium ZO (paragraf 46 pkt.3 Statutu)

Janek Obrzut jest dyrektorem ZO PZW Nowy Sącz i został powołany na to stanowisko zgodnie z paragrafem 45 pkt. 25 Statutu PZW przez Zarząd Okręgu.
W przeciwieństwie do okręgu bielskiego, nowosądecki dyrektor nie jest członkiem Zarządu Okręgu, a więc zadania z jego zakresu obowiązków(uchwały ZO), realizuje jako dyrektor biura.

Oficjalnym powodem ataków na Janka Obrzuta jest brak ryb na Dunajcu, który jest według anonimów spowodowany tzw. papierowym zarybianiem.
Każde zarybienie wód PZW powinno się odbywać przy udziale PSR (należy zawiadomić) no i oczywiście wędkarzy z miejscowych Kół PZW.
Z takich zarybień sporządza się dokumenty zwane protokołami zarybień, gdzie uczestnicy tych zdarzeń wpisują swoje dane i podpisują się.

Jakże to więc anonimowi koledzy się dzieje, że Wasze zaangażowanie w dobro Waszych nowosądeckich wód nie pędzi Was na akcje zarybieniowe, by własnym udziałem przypieczętować wsiedlenie przyszłości Waszej wędkarskiej egzystencji - narybku pstrąga i lipienia.

Przyjmuję za normalny fakt posiadania odmiennego i krytycznego stosunku do gospodarki prowadzonej przez ZO Nowy Sącz.
Ale to właśnie MY członkowie PZW wybieramy Zarząd Okręgu, któremy począwszy od zebrań Walnych w Kołach nakreślamy zadania do wykonania.
Zarząd Okręgu dla ich zrealizowania powołuje dyrektora biura ZO, a jeżeli mimo uwag dyrektor ich nie wykonuje "uznany jako niereformowalny" powinien być odwołany.
Czyli powtarzam do znudzenia - dyrektor ZO jest najemnym pracownikiem administracyjnym, zatrudnionym przez ZO do wykonywania uchwał podjętych przez to ZO.

Konkludując, jeżeli jesteście uczciwymi ludźmi - "góralami z jajami" to stosujcie uczciwe procedury wpływania na dobro swoich wód (zmiany personalne w Zarządzie Okręgu
i biurze Zarządu Okręgu).

Tymczasem pomimo wpadki z lipieniem na dolnym Dunajcu, okręg nowosądecki z aktywnym udziałem rzeczonego Janka Obrzuta ma dobrą kondycję finansową i spore perspektywy utrzymania dotyczczasowego areału wód pstrągowo-lipieniowych po przetargach.
Dzięki zapobiegliwości głównie dyrektora(wychodzeniu), okręg nowosądecki podobnie jak krośnieński ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska zakupił nowy samochód dostawczy i urządzenia do ośrodków zarybieniowych.

Na poniżej zaprezentowany poziom dyskusji duży wpływ poza innymi czynnikami ma brak podstawowej wiedzy członków PZW o prawach żądzących życiem w tej organizacji.
Dlatego zachęcam poraz kolejny do zapoznaniem się ze Statutem PZW , do udziału w życiu swojej organizacji (szczególnie jej Walnym Zgromadzeniu), do wzięcia swoich przecież spraw w swoje ręce.
Głos ludzi nieobecnych nie ma większego lub żadnego znaczenia.


Pozdrawiam.





  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [7] 04.11 17:13
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [6] 04.11 17:21
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [5] 04.11 18:08
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [4] 04.11 22:40
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [3] 05.11 09:37
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [2] 05.11 22:34
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [1] 06.11 09:37
  Odp: Fatalnie spożytkowane inicjatywy ... [0] 06.11 23:53
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus