f l y f i s h i n g . p l 2025.09.17
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Brennica okjazja do rewitalizacji. Autor: Robert Kostecki. Czas 2025-09-16 08:26:34.


poprzednia wiadomosc Odp: Czy powrócą Łososie do Wiaru , Olszanki, Hoczewki? : : nadesłane przez S. Cios (postów: 2189) dnia 2007-11-28 22:20:34 z *.elisa-laajakaista.fi
  1. W ostatnich kilkunastu latach pstrągi morskie (zwane powszechniej trocią wędrowną) często przechodziły przez zaporę we Włocławku, o czym świadczą przypadki ich złowienia na wędkę powyżej zapory, opisane tu i ówdzie. Wydaje się, że obecnie jej ujemne znaczenie dla ryb łososiowatych jest mniejsze, niż się wcześniej wydawało.
2. Nie do końca jasny jest powód (trzebienie lasów?), dla którego te ryby wyginęły w zlewisku Sanu w pierwszej połowie XIX w. (odsyłam do mojego artykułu na łamach Roczników Naukowych PZW, sprzed 3-4 lat). Brak jest przesłanek, by stwierdzić, że te ryby mogą współcześnie odbyć skuteczne tarło w tym zlewisku.
3. Doswiadczenie z krajów nordyckich wskazuje, że może istnieć sprzeczność między gospodarką rybacką nastawioną na lipienie/pstrągi oraz łososiem. Nie wspominam o głowacicy, bo to tak, jakby wpuścić do klatki lwa i tygrysa.
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Czy powrócą Łososie do Wiaru , Olszanki, Hoczewki? [0] 29.11 18:06
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus