Odp: Jaki zestaw muchowy do pstraga na Poprad?
: : nadesłane przez
Paweł Zontek (postów: 284) dnia 2007-02-28 00:52:13 z *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cześć kolego nie bierz do serca tych kpiarskich wypowiedzi "Im" się po prostu hehhe nudzi.
Po pierwsze swoje pytanie powinieneś zadać na forum sprzętowym, ale mogę to zrozumieć bo niektóre pytania zostają tam bez odpowiedzi -jakby mniej chętnie zaglądali tam koledzy mogący udzielić fachowej odpowiedzi.
Po drugie twoje pytanie jest tak powszechne na tym forum że również rozumiem konsternację niektórych.
Po trzecie powinieneś powertować historię tego forum, jest to naprawdę bogata składnica wiedzy na temat sprzętu, technik itp. (niestety dołączając do grona muszkarzy musisz wiedzieć, że nie da się tak po prostu walnąć na skróty bo nic, albo niewiele z tego wyniknie musisz posiąść niezbędne minimum wiedzy teoretycznej).
Co do kwoty jaką chcesz przeznaczyć to dla jednych będzie kosmicznie duża a dla niektórych nie wystarczająca nawet na część takiego kompletu. Ja oraz wielu moich kolegów szczególnie muszkarzy, zagadnienia dotyczące sprzętu traktuje b. poważnie i jest on ważnym elementem składowym tego hobby. Jeżeli cię stać to kupuj sprzęt markowy i jak najlepszy, muszkarstwo zawsze było hobby elitarnym- widok "gumofilca" z muchówką to rzadkość.
Według mnie jako pierwszą wędkę -powinieneś nabyć 9stóp do sznura #5 będzie to najbardziej uniwersalne wędzisko i wykorzystasz je do wszystkich technik. Marka i cena już zależy od ciebie. Pozdrawiam Paweł