f l y f i s h i n g . p l 2025.12.11
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Różne standardy. Autor: bami. Czas 2025-12-11 11:17:47.


poprzednia wiadomosc Odp: zakaz brodzenia : : nadesłane przez Leszek (postów: ) dnia 2004-04-25 18:59:31 z *.rzeszow-pilsudskiego.sdi.tpnet.pl
  Co do obrębu ochronnego na starym korycie Sanu to chyba pomylił Pan obręby. Tylko w obrębach hodowlanych wolno prowadzić zabiegi gospodarcze. W ochronnych niczego robic nie wolno! Na marginesie pomysł ustanowienia obrębu był autorstwa PSRyb z czym nie do końca się zgadzam.
Panie Piotrze z całym szacunkiem, na czym polega różnica pomiędzy oboma rodzajami obrębów wiem. Obrębem hodowlanym może być ośrodek w Foluszu i ma tam Pan możliwość prowadzenia zabiegów hodowlanych na rybach w okresach ochronnych i poniżej ich wymiaru ochronnego. Natomiast stare koryto Sanu o dł. 6 km może być wspaniałym matecznikiem naturalnego stada ryb łososiowatych. Mają tam też warunki odbywania naturalnego tarła. Może Pan mieć stado dzikich ryb chronionych prawem, które będą się tam mnożyć i zasilać dolne odcinki rzeki. Jest to lepsza forma ochrony ryb niż łowisko do Hoczewki o dł. 5 km. Są tylko dwa warunki, które trzeba tam rybom zapewnić. Czy nie szkoda pozostawiania odłogiem takiej wody?
Jako uzasadnienie łowiska specjalnego podawał Pan ochronę tan stada dzikich ryb. Można to przecież robić wyżej. Jest to odcinek wchodzący w skład obwodu rybackiego PZW.

  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Brak odpowiedzi na ten list. Zobacz następną wiadomość.    
       


Copyright © flyfishing.pl since 1999
FlyFishing.pl is maintained by Taimen.com - international fly-fishing shop and Taimen.pl - Polish fly-fishing shop