f l y f i s h i n g . p l 2019.12.10
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
Bieżące informacje
Pstrąg i Lipień nr 42
KRÓLEWSKI PORADNIK WĘDKARSKI Z INDII Z XII W.

Jednym z najważniejszych źródeł do poznania dziejów wędkarstwa w świecie jest fragment induskiej księgi Manasollasa z XII w., w której jest opis połowu na wędkę, jako formy rozrywki. To źródło, pokrytę grubą warstwą historycznego kurzu i ukryte w trudnodostępnym oraz rzadko czytanym czasopiśmie w Europie, jest nieznane szerszemu kręgowi osób piszących o dziejach wędkarstwa, gdyż w żadnej ze znanych mi prac nie jest ono cytowane.
Wiadomości z łowiska
Mała Wisła 1
2017-05-10
Super woda do łowienia.
średni poziom, jętka około południa
Wiadomości z łowiska
San Zwierzyń-Hoczewka
2013-07-12
Warunki bardzo dobre
Wiadomości z łowiska
OS Dunajec
2014-08-12
warunki dobre ale nie idealne
Wiadomości z łowiska
Łowisko Pstrągowe Raba
2019-11-20
niski stan czystej wody
Nasze wzory
Pheasant Lure v
Wzory much
W katalogu FF
IMGW
Stan wód
Niezbędny każdemu wędkarzowi "na rozjazdach"
 
Flyfishing.pl
Reportaże:
"Nad rzeką ktorej nie ma"

autor: Bartek bros, opublikowane 2006-10-20

Moją pasją wędkarstwa muchowego zaraziłem się w czasach gdy Nasze rzeki pomimo swojego piękna nie są zbyt obfite w rybostan z nielicznymi wyjątkami...
 
Moją pasją wędkarstwa muchowego zaraziłem się w czasach gdy Nasze rzeki pomimo swojego piękna nie są zbyt obfite w rybostan z nielicznymi wyjątkami oczywiscie,co moim zdaniem potrafi zniechęcić każdego początkującego muszkarza. To jak oceniam rzekę oprócz jej niezaprzeczalnej urody jest proste stwierdzenie Czy jest to woda na której Chciałbym uczyć tego misterium moją Żonę i Córkę?
Na tej tak.

"Nad rzeką ktorej nie ma"
Kraków upalny sierpień, przygotowania do urlopu rodzinnego nad morzem. Jakaś nutka żalu związana z kierunkiem wyprawy, a nie lepiej nad San? Nawet nie zapytałem, tylko asekuracyjnie wziałem wędke kilka pudełek much i odrobinę nadzieji za plynąca wodą przeciez jest Rega...a może coś więcej znajdę? Prosta logika, lepiej mieć sprzęt i nie mieć czego łowic niż, mieć co łowic a nie mieć czym.
Tydzień plażowania upały jak co roku rekordowe, pobliskie jezioro ma temperaturą jak woda na kąpiel w wannie, Rega nagrzana jak cholera powoli popadam w czarną rozpacz, ostatnia deska ratunku telefon do Adama Sikory, Adam dokad?? - rusz tyłek i szukaj. Budujące nieprawdaż? ale.... Zakup okolicznej mapy wypunktowanie i obszar poszukiwań gotowy.
Błagalne spojrzenie w kierunku Danusi poprzedzone dwudniowym westchnieniom i tęsknym spojrzeniom rzucanym wędce przeniesionej z szafy do kąty, niby przez przypadek..
Po drodze jedna druga i trzecia rzeczka, strumyk, ale ten szósty zmysł nie daje spokoju.. Po 4 godzinach jazdy i jakichś 50 km od "domu" trace nadzieje. Fakt widoczki niezgorsze ale nie to chciałem podziwiać. Robi się poludnie cholera! zaraz trzeba będzie wracać.Męska decyzja nastepna woda zostaję.
Jest! Podobna do Rudawy na Krakowskich błoniach tylko bardziej zakrzaczona, kilka oczek można walczyć! kurcze ten czas pędzi jak szalony, nic z wody a na krzakach "mała" garstka much.. Nagle ten skurczybyk chochlik, niewidzialny sprawca wielu naszych problemow szepce jest ok ale.... zaraz, zaraz przecież gdzieś dalej w kierunku źrodeł jest las, a wszyscy wiemy ze w lasach sosnowych chaszczy raczej nie ma!! szybkie spojrzenie na mapę meandry rzeki jakies 15 km za drogą.szybka decyzja Oj ale ciągnie... zagroda parking ,cudny las i nieodlączni miejscowi patrzący z politowaniem na faceta co w śpiochy w lecie wskakuje..
Kilkadziesiat kroków w ciszy pod parasolem przeciwslonecznym z drzew, cisza piaszczyste dno powalone drzewa. Błogość jeszcze tylko.. Chwila zadumy nad pięknem tego miejsca.Nagle totalny szok!! pól metra ode mnie wychodzi pięknej urody "Kardynał" Ręce dostają drgawek goraczkowo szukam much a gdzie tam rady kolegow, nie ma to jak sucha... obserwuję wodę Ona zyje!!! Czas jest dla mnie szumem rzeki i lekko uginających się gałęzi...po jakimś czasie przychodzi głód czas wracać. Wielka radość smutek i strach wlasnie w tej kolejności Przecież wrócę tu jutro czy Ona tu będzie na mnie czekala taka jak dziś?? ze swoimi skarbami?
Czekała

Finałem tych trzech dni bylo ponad 40 wymiarowych lipieni w przedziale pomiedzy 30 a 42 cm wszystkie wrocily do wody z zachowaniem jak najwiekszej troski

Bartek Broś

<< PowrótOceń artykuł >>

Autor Komentarz
mathe
Spoko spoko, za dwa sezony rzeczka będzie wyczyszczona z ryb. Życzę dalszego powodzenia w działalności eksploratorskiej.
mathe
Spoko spoko, za dwa sezony rzeczka będzie wyczyszczona z ryb. Życzę dalszego powodzenia w działalności eksploratorskiej.

Galeria zdjęć
Jętka 11/12.2019r
Email:
Haslo:
Zaloguj automatycznie
przy kazdej wizycie:
Zaloz konto
Gorące dyskusje
Na Forum
No co za jełop dał
jedynkę???

pod zdjęciem
głowacicy Arka???
Propozycje na naszywkę Forum FF

 [tally] 7

 [tally] 5

 [tally] 10

 [tally] 12

 [tally] 81

 [tally] 10

 [tally] 1

 [tally] 4

 [tally] 19

 [tally] 8

 [tally] 19

 [tally] 93

 [tally] 24

 [tally] 6

 [tally] 7
głosów: 306 więcej >>
Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus