Zwycięscą w konkursie został : Maciej Robert Woźny (7 pkt) – który otrzymuje nagrodę w postać rocznej licencji na odcinek specjalny Sanu.
Przyznaliśmy dodatkowo drugą i trzecią nagrodę w postaci licencji jednodniowych i otrzymują je : Marek Kruszecki i Andrzej Koziel (5 pkt).
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i chciałbym wyrazić kilka własnych spostrzeżeń na temat nadesłanych much. Najbardziej wyraźną tendencja jaką dało się zauważyć, to że większość suchych much nadesłanych na konkurs to muchy ze skrzydełkami z CDC lub CDC Puffs, praktycznie wszystkie w ponad 20 suchych much miało skrzydełka wykonane z tego materiału. Drugą tendencja, którą można zauważyć w konstrukcji suchych much brak klasycznych jeżynek i zastąpienie je jeżynkami z CDC lub sierści. Suche z klasycznymi jeżynkami w większości przypadków parachuty.
W nadesłanych nimfach specjalnego przełomu nie zauważyłem, może poza tym, że coraz częściej w przypadku imitacji hydropsyche nasi fly tyierzy imitowali narządy rodne nimfy, chociażby wzory Pawła Karpińskiego, Marka Kruszeckiego czy Antoniego Bogdana taką konstrukcją się cechowały. Inna widocznym trendem jest rozpowszechnienie złotych główek w konstrukcji much, w naprawdę dużej ilości wzorów zastosowano ten materiał.
Dziwi stosunkowo mała ilość nadesłanych streamerów , przecież na tej wodzie są ona na prawdę skuteczne. Również do rzadkości należały najbardziej klasyczne z much czyli mokre, a te które zaprezentowano były wzorami bez skrzydełek.
Na szczególną uwagę zasługują realistyczne muchy zaprezentowane przez Marka Kruszeckiego, kunszt wykonania i precyzja zdradzają doskonały warsztat i doświadczenie Marka. W tym samym kierunku z niektórymi wzorami poszedł Łukasz Ostafin, szczególnie wykonując doskonałą imitację chruścika domkowego.
Chciałby podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie konkursie imieniu własnym jak i całego Jury.
Galerie much poszczególnych uczestników konkursu znajdziesz w katalogu much FF.