Odp: Analiza co zjada …
: : nadesłane przez
trouts master (postów: 9422) dnia 2026-06-22 21:58:39 z *.localdomain
Kij 2.7m a przypon 3m. Chyba że chodzi o końcowy odcinek. To mogę pomyśleć. Pyt. jak
długi? 70cm? Więcej?
Co do tippetu to jakiegoś Visiona mam 0.13mm (mierzone jak każde mikrometrem). Inne
fluorocarbony to 0.12mm a mają 0.13-0.14mm. Mam Grand Max (6X i 7X) ale to na
specjalne okazje. Chyba że będę musiał po niego sięgnąć. Cena trochę zabija a ze szpulek
ubywa (przy lipieniach zwłaszcza).
Miałem pytać jakie sprawdzone przyponówki 0.12-0.10mm macie ale jakoś nie było gdzie.
W dzisiejszych czasach. No i żeby po mikrometrze nie miały te dwie setki więcej bo takich to
mam pełno. Kiedyś Tubertini było ok. Teraz? Co?
Nie musi być fluorocarbon bo jakoś ostatnio strzelają na wiązaniach częściej niż MONO.
Co do tych spent-ów to po co mam z żyłki? Te muchy które płyną to duże jętki. Obfite
szerokie skrzydełka, dosyć „mięsny” tułów.l wielkości ok 6-7mm i wcale nie cienki. Jak leżą
na powierzchni to pole powierzchni to coś o średnicy 12-15mm. To duże muchy.
Gorzej że tyle ich płynie że ryby wcale nie muszą ich zbierać bo ich ataki to raczej bardzo
agresywne chlupnięcia jak do czegoś większego. Gorzej że nic takiego nie płynie. Jedynie
wychodzące chrusciki.
Spenty mogłyby zbierać jak uklejki bez schodzenia do dna. Takie żerowania w zeszłym roku
w lipcu czy sierpniu widziałem. Dużych (40cm i większych) ryb.
Może one rzeczywiście zbierają te chrusciki które jeszcze nie zdążyły odpalić w górę czyli
pupy. To jest najbardziej prawdopodobna opcja dla mnie. Muszę tylko trafić w wielkość.
„Trza” kombinować.