f l y f i s h i n g . p l 2024.07.18
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Trochę liczb ze sprawozdania ZG PZW. Autor: Maciej Wilk. Czas 2024-07-17 09:36:59.


poprzednia wiadomosc Odp: NO KILL to także mięsiarstwo ;-( : : nadesłane przez Piotr.F (postów: 301) dnia 2023-11-07 22:33:51 z *.dh-hfc.datazug.ch
  Dobry wieczór

Zacznijmy od tego, że zawartość linku i cytatu dotyczyła postu opisującego zasady w Szwajcarii. Zalinkowany dokument i jego zawartość to ustawodawstwo szwajcarskie nie niemieckie. Co jest ewidentnie widoczne dla każdego władającego językiem i potrafiącego rozróżniać godła i symbole krajów chociażby europejskich. Uznaję zasadę, że jeżeli nie wiem o czym się rozmawia, to proszę o wyjaśnienie, chociażby po to, żeby nie popełnić faux pas. Można oczywiście inaczej, jak widać, nie zawsze kulturalnie ale za to głośno i z przytupem obłoconych buciorów prostaka. A często wystarczyłoby się zapytać i upewnić.

I jeszcze ... Osobiście uważam, że bardzo prymitywne jest określanie wszystkich Niemców jako barbarzyńców, nie znając nawet podstaw języka, co nieuchronnie prowadzi do podstawowej niewiedzy w temacie kultury, podwalin socjalnych czy prawa i regulacji cywilnych. Niewiedza prowadzi do niezrozumienia i lęków przed nieznanym oraz jest idealnym podłożem dla wszelakich populistycznych narracji. Narracji opartych na ogólnie znanych wzorcach zarówno zielonych, brunatnych jak i czerwonych. Narracji skutecznie sterujących hołotę i prostactwo wszelkiego kolorytu.

Co mnie w międzyczasie wcale nie dziwi, to fakt, że zawartość merytoryczna tego forum w zasadzie nie istnieje, oraz brak dyskusji na poziomie ogólnie uznawanym za wysoki. Ciężko o dyskusje na wysokim poziomie wśród osób nie posiadających podstaw kultury osobistej. Nie dziwi wcale, że osoby mające wiedzę nie dzielą się nią tutaj.

Natomiast dziwi mnie, że właściciel i administrator forum, osoba znana w światku wędkarskim nie tylko z nazwiska, pozwala na taką prymitywną formę wymiany słów, bo ani dyskusją, ani polemiką, ani wymianą poglądów czy informacji nazwać tego nie można. Takie ciche przyzwolenie określa jednoznacznie brak jakiegokolwiek zainteresowania tym portalem, ale niestety równocześnie rzuca długi cień na właściciela.

I proszę mi nie odpisywać i nie próbować (jedynej, właściwej) reakcji. Ja już nie mam zamiaru i nie będę się udzielać w tej części portalu.
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: NO KILL to także mięsiarstwo ;-( [0] 07.11 23:16
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus