f l y f i s h i n g . p l 2024.07.01
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Szambo na dnie Soły. Autor: trouts master. Czas 2024-07-01 11:20:41.


poprzednia wiadomosc Odp: Polityka zarybieniowa PZW - operaty - straty : : nadesłane przez Piotr Konieczny (postów: 1507) dnia 2016-12-15 21:22:28 z *.232.216.68.krosoft.pl
  Józefie,
ile ikry mieści się w Twoim inkubatorze?
powiedz prosze ile kosztowałby inkubator na 2 miliony ikry.
oczywiście mam świadomośc że jest to budowla stała i wymaga pozwolenia na budowe.


  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  Odp: Polityka zarybieniowa PZW - operaty - straty [3] 16.12 07:37
 
18 skrzynek po 3 tysiące ikry w każdej: czyli max 55 tysięcy - to u mnie.
Lepszy obraz jaki musiałby być duży inkubator, to zagęszczenie ikry na metr kwadratowy. W naturze: około 1000 szt/m2, w inkubatorze około 11 tysięcy, ja daję do 12 i pół tysiąca najwyżej. Wychodzi 160m2, czyli ponad 80 m długości. No i z takiego dużego inkubatora by trzeba odwozić narybek, bo nie znajdzie wystarczajacego miejsca do przeżycia w okolicy (zrobi się za duże zagęszczenie).
W starych wylęgarniach było na metr kwadratowy 40 tysięcy ikry na metr kwadratowy w jednej warstwie aparatów kalifornijkich chyba. Teraz na długostrumieniowych pewnie wiecej.
 
  Odp: Polityka zarybieniowa PZW - operaty - straty [2] 16.12 09:41
 
Panie Józefie,
wiem, że chętnie dzieli się Pan wiedzą i doświadczeniem i bardzo, bardzo dziękuję. Pana inkubator to szczególny materiał naukowy odpowiednio zaprojektowany i utrzymywany, na potrzeby badań i niejako produkcji odpowiedniego genetyka.

Chciałbym zapytać jakie rokowania dałby Pan najprostszemu z prostych rozwiązań. Mam na myśli wkopanie w dno potoku w odpowiednio wybranym miejscu i czasie(dostęp, przepływ frakcja żwiru) takiej lub podobnej skrzynki jak u pana na podwórku.? i ewentualnie jakie dałby pan zalecenia aby uzyskać dobry efekt??

Pozdrawiam
 
  Odp: Polityka zarybieniowa PZW - operaty - straty [1] 16.12 14:48
 
Jeszcze raz odsyłam do klasycznego artykułu z roku 2002. Na jego podstawie powstawały inkubatory od Lęborka po Słupsk i od Białej Przemszy po Białą Tarnowską. Mam jednak prośbę, żeby pan przeczytał cały artykuł (zastępując słowo "kułaki" na "otoczaki" (był przepisywany z tekstu maszynowego, gdzie figurowała nazwa "kulaki"). Zorientuje się pan, że wspomaganie naturalnego tarła nie zawiera inkubatorów, które są przejściowym rozwiazaniem pomiędzy naturą a wylęgarnią, czyli sztucznymi wartunkami. Ich rola jest znikoma w produkcji narybku, ale ogromna w edukacji. Jeśli pana interesuje najbardziej wydajny naturalny sposób wspomagania tarła, proszę zamiast inkubatorów postudiować "Kanały tarłowe". Podam też link do artykułu z konferencji w Krzyni, ciągle aktualnego, o szacowaniu wyników tarła naturalnego - skoro jednak da się wpisać tylko jeden adres, to wpiszę go tutaj:

http://www.jot-raba.az.pl/pdf/szacowanie.pdf

No i przy kanałach tarłowych musi pan mieć obsługę, tak jak na wylęgarni, oraz dziesięć razy mniej narybku niż z tej samej wody uzytej na wylegarni. Chyba ze pan ma jakąś nie uzywana młynówkę?
 
  Odp: Polityka zarybieniowa PZW - operaty - straty [0] 16.12 21:51
 
Dzięki Józefie,

pozdrawiam
 
       


Copyright © flyfishing.pl 2002
wykonanie focus