f l y f i s h i n g . p l 2026.05.30
home | artykuły | forum | komis | galerie | katalog much | baza | guestbook | inne | sklep | szukaj
SPRZĘTOWE  FORUM  WĘDKARSTWA  MUCHOWEGO
Email: Hasło:
Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie:
Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś: Załóż konto

Ostani post! Temat: Odp: Rio Premier Outbound Short WF-I/S3/S5. Autor: mart123. Czas 2026-05-22 12:58:06.


poprzednia wiadomosc Odp: jeszcze kilka odpowiedzi : : nadesłane przez Krzysztof Szemraj (postów: ) dnia 2001-12-28 06:24:10 z *.telocity.com
  Jezeli chcesz byc dokaldnie zabezpieczony i miec troche ekstra "kopniecia" w zapasie to rzeczywiscie nie pomylisz sie z 5 weight.
Pytasz o holowanie. Moim zdaniem to czy ryby spadaja czy nie zalezy glownie od umiejetnosci holowania choc musze tu dodac ze rozne kije chyba roznie w tym zadaniu pomagaja. Rodzaj haka rowniez jest istotny( z zadziorem lub bez) Co innego casting co innego retrieve - holowanie. Generalnie kije sztywniejsze bardziej a moze bardziej wyczuwalnie pracuja w holu.
Jesli chodzi o G.Lommis to moim zdaniem sa to kije rewelacyjne. Dwa z moich kiji to G.Loomis. 6 i 8 wt. Lowilem na nie 9 kg steelhead i 5kg brown trout i nie mam zadnych zastrzezen co do holu. Malo tego kije te sa rewelacyjne jesli potrzebujesz zarzucac na dalsze dystanse czy przy silniejszym wietrze. Ja moim 6wt bez wiekszego wysilku zarzucam na 25-35 m. Z drugiej strony nie ma tak duzo sytuacji ktore wymagaja takich odleglosci przecietny cast to 10-15 m.
Jesli chodzi o G.Lommis 5 wt to masz nastepujacy wybor
*GLX 5 wt, fast action, 9', waga 2.80 oz, 4pcs, cena USA okolo $600
*GL3 5wt, medium-fast action, 9', waga 3.85oz, cena okolo $325
Jak widzisz jest roznica w wadze ale i rowniez w cenie ta ekstra uncja po czterech godzinach castingu robi duza roznice. :)
Pdsumowojac masz praktycznie do wyboru Sage SLT lub VPS lub G.Loomis GLX lub GL3. Jest oczywiscie cala masa innych rods w sprzedazy ale zdecydowanie Sage, G.Loomis i moze jeszcze Winston sa klasa w sobie i niestety za to trzeba zaplacic. Jak sam piszesz szukasz kija "uniwersalnego" jezeli w ogole taki jest. W kazdym razie jezeli potrzebujesz kija o szerokim zastosowaniu to bedziesz go czesto uzywal w zwiazku z tym lepiej troche wiecej wydac na jakosc i marke bo to wielokrotnie Ci sie zwroci w postaci wielu momentow pelnych satysfakcji.
Najwazniejsze sa umiejetnosci ale dobry sprzet w wielu wypadkach decyduje o naszym sukcesie lub jego braku nad woda.

Powodzenia i udanych wyborow!

Krzysiek Szemraj
  [Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]    
 
Nadawca
Data
  A jak ma się VPS kontra GL3? [2] 28.12 17:01
  Z kijami jest troche tak jak z kobietami. [1] 29.12 04:29
  Odp: Z kijami jest troche tak jak z kobietami. [0] 29.12 08:32
  Odp: jeszcze kilka odpowiedzi [0] 16.05 22:19
       


Copyright © flyfishing.pl since 1999
FlyFishing.pl is maintained by Taimen.com - international fly-fishing shop and Taimen.pl - Polish fly-fishing shop